Konference o výzkumu proměnných hvězd   

12. 11. - 14. 11. 2021, 9:30-17:00

Konference je  setkání tradičně pořádané Sekcí proměnných hvězd a exoplanet ČAS. I v letošním roce zaštítí Astronomický ústav MFF UK v Praze  studentskou sekci v pátečním programu konference, která bude mít soutěžní charakter a je určena pro studenty VŠ a SŠ. Spoluorganizátorem akce je také Planetum Praha.

Cílem konference je vytvářet vazby mezi profesionálními astronomy a astronomy amatéry působícími na poli výzkumu proměnných hvězd a exoplanet a rozvíjet nadšení u budoucích studentů astronomie a astrofyziky. Každoročně jsou prezentovány zejména přehledové přednášky profesionálů, výzkumné práce studentů astrofyziky o aktuálních tématech na poli proměnných hvězd a své místo dostávají i amatérští astronomové s cennými výsledky svých pozorování, které mnohdy dosahují profesionální úrovně.  

V neposlední řadě se také SPHE ČAS snaží navázat řadu zahraničních spoluprací a konference tak v posledních letech mívá i významnýmezinárodní charakter. Na konferenci bude zařazeno i několik online zahraničních příspěvků, případně diskuzních panelů.  

Příspěvky, které zazní na konferenci, budou vydány jako sborník v Open European Journal on Varible Stars se zajištěnou indexací příspěvků v databázi SIMBAD a Smithsonian/NASA’s ADS. Záznamy přednášek budou tradičně zveřejněny i na YouTube kanále SPHE ČAS a ve zveřejněném programu ke konferenci budou k dispozici i prezentace.  

Místo konání: Planetum, Královská obora 233, Praha 7

Organizátoři akce

Spoluorganizátoři akce

 

Generální partner

Partneři

  

Podporují

Mediální partneři