Setkání s Pete Wordenem

12. 11. 2021, 13:00 - 14:00

Výjimečného a nečekaného hosta přivítá ve svém závěrečném dni letošní ročník Czech Space Week. Do Prahy na krátkou návštěvu zavítá Pete Worden, bývalý ředitel výzkumného střediska NASA Ames a brigádní generál amerického letectva ve výslužbě, který aktuálně působí jako ředitel organizace Breakthrough Prize Foundation.

Výjimečnou příležitost setkat se osobně s jednou z nejvýznamnějších osobností světového kosmického průmyslu jsme připravili pro všechny odběratele newsletteru Czech Space News. Prvních 30 získalo možnost se osobně zúčastnit exkluzivního diskuzního pořadu s Petem Wordenem, který proběhne v pražském IMPACT HUBu na Andělu, Drtinova 557/10, Praha 5 – Smíchov, tento pátek 12. listopadu od 13.00.

Pro ty z vás, kdo se na osobní setkání nedostanou, jsme připravili exkluzivní živý streaming, který najdete v pátek 12. listopadu od 13.00 na facebookovém profilu Českého kosmického portálu.


Kdo je Pete Worden?

Pete Worden se narodil v roce 1949 v Michiganu a byl až do svého odchodu do důchodu v březnu 2015 ředitelem Amesova výzkumného střediska NASA v Kalifornii. Před nástupem do NASA zastával několik funkcí v letectvu Spojených států amerických a byl také výzkumným profesorem astronomie na Arizonské univerzitě v Tucsonu.

Worden je uznávaným odborníkem na problematiku vesmíru – jak civilního, tak vojenského. Je autorem nebo spoluautorem více než 150 vědeckých prací z oblasti astrofyziky, kosmických věd a strategických studií a působil i jako vědecký spoluřešitel dvou kosmických vědeckých misí NASA.

V roce 1994 obdržel ocenění NASA za vynikající vedení mise Clementine a v roce 2009 byl jmenován nejlepším ředitelem laboratoře v rámci Federal Laboratory Consorcium.

V červenci 2015 v Královské společnosti v Londýně představili Jurij Milner a Stephen Hawking iniciativu Breakthrough Initiatives a Pete Worden byl jmenován jako předseda nadace Breakthrough Prize Foundation.

Organizátoři akce

Spoluorganizátoři akce

 

Generální partner

Partneři

  

Podporují

Mediální partneři